Dažniausiai užduodami klausimai

Kokią patalynę geriausia rinktis?

Patalynė skirstoma į sintetinio (mikropluoštas, viskozė, poliesteris), mišraus (polikotonas) arba natūralaus pluošto (medvilnė, linas, šilkas). Kiekvienas pluoštas skiriasi savo savybėmis, priežiūros reikalavimais ir, be abejo, kaina. Plačiau apie audinius, jų savybes ir priežiūrą galite pasiskaityti skyrelyje Verta Žinoti. Audinio storis priklauso nuo siūlų storio ir jų tankio viename kvadratiniame centimetre. Kokybiškiausi yra iš plonų siūlų tankiai suausti audiniai. Taip pat patalynę rinkitės ir pagal tai kiek pinigų jai norite ir galite skirti, tik nepamirškite, kad nors už kokybišką patalynę sumokėsite daugiau, tačiau ji ir tarnaus ilgiau ir bus daug malonesnė.

 

Ką daryti, kad patalynės spalvos ilgai išliktų ryškios?

Kad patalynė ilgai Jus džiugintų savo ryškiomis spalvomis skalbkite ją išvertus blogąja puse išorėn ir tik spalvotiems audiniams skirtomis skalbimo priemonėmis, ne aukštesnėje temperatūroje nei nurodyta priežiūros etiketėje. Liaudiškas patarimas - pirmo skalbimo metu kartu su skalbimo milteliais įpilkite šiek tiek acto. Rūgštis stabilizuos dažus - patalynė nebluks, bus ryški ir patraukli.

 

Sakoma, kad dabartiniai sintetiniai pluoštai nenusileidžia natūraliems, tad nesvarbu kokią patalynę rinktis. Ar tai tiesa?

Kol kas tinkamiausi audiniai patalynei yra natūralaus pluošto - medvilnė, linas, šilkas. Tačiau nereikia bijoti ir sintetinio pluošto ar nedidelio jų priemaišų kiekio. Sintetiniai audiniai ir audiniai su cheminėmis priemaišomis gali būti mažiau laidūs orui ir gali prasčiau sugerti drėgmę, todėl nepatartina tokią patalynę rinktis vaikams ar gausiai prakaituojantiems žmonėms.

 

Kaip neapsigauti perkant patalynę ir nenusipirkti sintetinio pluošto patalynę vietoj natūralios?

Gamintojas privalo etiketėje nurodyti patalynės audinio sudėtį, jei etiketėje ši informacija nenurodyta galima įtarti, kad patalynė pagaminta iš sintetinio pluošto. Taip pat dažnai susiduriame su etiketėje neteisingai nurodoma audinio sudėtimi. Ypatingai daug tokių komplektų parduodama turguose ir dažniausia jie būna pagaminti ne Lietuvoje. Kad išvengtumėte apgaulės rinkitės tik žinomų gamintojų patalynę ar patalynę pagamintą Lietuvoje. Tuomet visada galėsite kreiptis į nusipirktos patalynės gamintoją iškilus klausimams ar neaiškumams.

 

Kas kiek laiko reiktų keisti, atsinaujinti patalynę?

Sakoma, kad patalynę reikia keisti kas tris metus, tačiau kokybiška patalynė tarnauja ženkliai ilgiau. Dažniausia patalynės keitimo priežastis naujai įsigyta pagalvė ir pasikeitęs jos dydis. Taip pat interjero, užuolaidų pasikeitimas. Keisti patalynę padiktuoja norai ir būtinybė.